MÜŞTERİ DENEYİMİNDE BUKALEMUN ETKİSİ

Psikolojide Bukalemun etkisi, kişilerin farkında olmadan karşısındaki insanın davranışlarını uygulaması anlamına geliyor. Hayatta kalmak için kullanılan en çarpıcı stratejilerden birini uygulayan Bukalemun,  çevresel koşullara hızla adapte olabilmek gibi olağanüstü bir özelliğe sahip.

İş dünyasında hayatta kalabilmek ise karmaşık bir stratejiler ağı gibi görünse de, değişen koşullara uyum sağlayabilen ve hızlı değişimlere aynı hızda cevap verebilen firmaların dünden bugüne varlıklarını sürdürebildiğini görüyoruz.

Birçok açıdan değişkenlik gösteren, farklı pazarlarda farklı müşterilere hizmet sunan iletişim merkezleri için, hizmet verdiği sektörün dinamiklerini benimsemek, başka bir deyişle onun karakterine bürünmek hayati önem taşıyor. 

Kusursuz bir müşteri deneyimi yaratmaya odaklanmış olan iletişim merkezlerinin başarısı, hizmet verdikleri iş alanındaki pazar koşulları, artan/azalan iş hacmi, yasal düzenlemeler, yeni teknolojiler veya müşteri davranışlarındaki değişimleri doğru izlemeyi, analiz etmeyi ve uyum sağlayabilmesini gerektiriyor.

Müşteri Deneyiminde Bukalemun Etkisi konulu konferansta, iletişim merkezlerinin olağanüstü adaptasyon yeteneği, uygulamalar ve başarı hikayeleri, sektörün önde gelen kurumlarının temsilcileriyle birlikte ele alınacak.